Reikalavimai kaminui

Į mūrinį kaminą rekomenduojama įmontuoti rūgštims atsparaus nerūdijančio plieno įdėklą. Jis pagerina kamino trauką ir apsaugo mūrinį kaminą nuo suirimo dėl kondensato (drėgmės) poveikio. Įdėklo vidinis skersmuo turi būti ne mažesnis už Astra G kietojo kuro katilo dūmų išmetimo angos išorinį skersmenį. Kamino įdėklas gali būti apvalus arba ovalus. Nerekomenduojame naudoti stačiakampio formos įdėklo, nes dėl temperatūros pokyčių jo sienelės deformuojasi, elementų sujungimo vietose atsiranda plyšiai, pro kuriuos kondensatas patenka ant mūrinio kamino sienelių, be to, siurbiamas papildomas oras, kuris sumažina kamino trauką. Įdėklas turi būti gamyklinės konstrukcijos ir sertifikuotas Lietuvoje (patariame naudoti Vilpros pramonės, UAB kaminų įdėklus).

Minimalus leistinas kamino aukštis turi būti ne mažesnis už 6 m. Kamino viršus turi būti iškilęs virš stogo kraigo ne mažiau už 0,5 m. Jeigu kaminas yra didesniu nei 1 m atstumu nutolęs nuo stogo kraigo, tai kamino viršus turi būti sulig linija, einančia nuo kraigo žemyn ne didesniu už 10° kampu nuo horizonto. Taip pat reikia įvertinti įvairių kliūčių apie pastatą (medžių, kitų pastatų ir pan.) įtaką.

Astra G kietojo kuro dujų generacinis katilas veiks efektyviai, jeigu bus užtikrinta minimali trauka, nurodyta katilo naudojimo instrukcijoje. Jeigu nesate užtikrinti dėl savojo kamino traukos, ją galima pamatuoti. Nustačius per mažą traukos vertę, ją galima padidinti vienu iš žemiau išvardintų būdų:

  1. esamo kamino rekonstrukcija, didinant jo aukštį arba platinant angą (dažniausiai tai būna sunkiai išsprendžiamas uždavinys),
  2. naujo prie pastato pristatomo kamino sumontavimas,
  3. ištraukiamojo ventiliatoriaus įrengimas kamine,
  4. pritekamojo oro padavimo ventiliatoriaus įrengimas katilinės patalpoje.

Kuris traukos pagerinimo būdas jums tinkamiausias, siūlome nuspręsti, pasitarus su katilinių įrengimo specialistu ir įvertinus finansinius- ekonominius sprendimo parametrus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus Skaitykite daugiau

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk