Tinkamas kuras

Astra B kietojo kuro dujų generacinis katilas kūrenamas įvairiomis malkomis, medžio pjuvenų briketais. Galima į kuro įkrovą dėti iki 15% smulkių medienos atraižų. Rekomenduojame kūrenti sausomis (15-20% drėgnumo) malkomis. Kuo sausesnės malkos, tuo didesnis jų kaloringumas. Esant 20% malkų drėgnumui, 1 kg šiluminė vertė yra apie 4 kWh, o kai drėgnumas - 50%, jų šiluminė vertė dvigubai sumažėja. Rekomenduojamas malkų storis – 50 - 100 mm. 100 - 200 mm storio malkos turi būti bent vieną kartą perskeltos.

Rekomendacijos malkoms paruošti:

-     didesnio kaip 10 cm skersmens malkas reikia suskaldyti;

-     suskaldytas malkas sukrauti gerai vėdinamoje, pagal galimybes gerai saulės apšviestoje vietoje. Malkos turi būti gerai apsaugotos nuo lietaus ir sniego;

-     suskaldytas malkas sukrauti pakankamais tarpais, kad laisvai cirkuliuojantis oras galėtų pašalinti iš malkų išgaravusią drėgmę;

-     virš malkų krūvos iki stogo turi būti pakankama erdvė ir toks vėdinimas, kad drėgnas oras galėtų pasišalinti;

-     nepatartina šviežiai nukirstų (nedžiovintų) malkų sandėliuoti rūsyje, nes joms džiūti reikalinga saulė ir laisva oro apykaita. Sausas (išdžiūvusias) malkas galima sandėliuoti rūsyje, kur garantuotas pakankamas vėdinimas.

-     suskaldytas malkas rekomenduojama džiovinti aukščiau aprašytomis sąlygomis, priklausomai nuo medžio rūšies – minkšta mediena (juodalksnis, drebulė, eglė, topolis ir pan.) – ne trumpiau kaip 8 mėnesius, kieta mediena (ąžuolas, uosis, beržas ir pan.) – ne trumpiau kaip 20 mėnesių.

Laba geras kuras yra pjuvenų bei drožlių briketai. Pjuvenų briketų kaloringumas yra apie 4000–4300 kcal/kg arba 4,7–5,0 kWh/kg. Kokybiški briketai iš gamintojo tiekiami labai sausi, jie teturi 5-8% drėgmės. Laikomi atviruoju būdu jie labai greitai iš aplinkos ima sugerti drėgmę, todėl jų sandėliavimo patalpa turi būti sausa, be to, juos geriau laikyti gamintojo įpakuotoje polietileno plėvelėje. Medienos pjuvenų briketai gerai sudega, neteršia Astra B katilo dūmtakio ir kamino dūmtraukio, kadangi jie yra taisyklingos formos ir dvigubai didesnio tankio negu malkos, patalpoje toks pats svoris briketų užima iki trigubai mažiau vietos.

Astra B kietojo kuro dujų generacinis katilas nėra pritaikytas kūrenti anglimis, durpių briketais, OSB plokšte, plastikais, gumos atliekomis, medienos atliekomis, apdorota dervomis, nenatūraliais klijais, dažais. Nors vieną kartą įmetus tokio kuro į Astra B kietojo kuro katilo pakurą nieko baisaus neatsitiks, bet kūrendami šiuo kuru pakartotinai ar pastoviai, ilgainiui galite pažeisti katilą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus Skaitykite daugiau

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk